AKTIVITY KLUBY BYLY PŘESUNUTY DO KD Na Letním Hlubočky.

Program

01/12/Pá20:00

Veteráni studené války

START:
01/12/Pá20:00

Veteráni studené války přijíždějí i do tvého města. Přijď na koncert a nepřestávej bojovat! Stojí to za to!
Veteráni studené války vznikli v roce 1998 a navazují na legendární bigbítovou kapelu Vítkovo kvarteto. Od roku 2017 hrají v nové sestavě a od konce září vyraží na tour Vraťte nám nepřítele!!!
V čele se zakládajícími členy Vítkáčů, Jiřím Růžkem a Petrem Mrázem, tak v rámci osvobození domácích klubů odehrají legendární skladby jako Pražský démon, Sovy, Miláček, Diskotéka, Modlitba, Noční město a další zásadní bigbítovky, které po dekády charakterizují obě kapely.

✦ Aktuální složení kapely ✦
Jiří Růžek (Vítkovo kvarteto)
Petr Mráz (Vítkovo kvarteto)
Petr Váňa (Všichni Svatí)
Miloš Rábl (Bacily Václava Neckáře)
Jarda Petrásek (Bacily Václava Neckáře)
Pavel Jiroušek

Jako host vystoupí Expedice Apalucha
Silné písničky s osobitými texty okořeněné dráždivou muzikou, která má kořeny ve špinavém blues, folku, ale občas se dostává i do poloh Jiřího Schelingera či Evy Olmerové. Tak zní kultovní severomoravská kapela Expedice Apalucha, která se pohybuje na hudební scéně od roku 2000.
Poměrně typický nástroj pro Apaluchu je foukací harmonika v rukou Tomáše Havranka, která spolu s českými texty frontmana Jury Bosáka (Dobrozdání, Sonyk Bel) a syrovou, místy lehce tajemnou hudbou, rovněž dělají autorskou tvorbu kapely osobitou a nezaměnitelnou. Muzikantské tělo kapely stojí na baskytaristovi Jiřím Paterovi (Ladě), bubeníkovi Vaškovi Žůrkovi (Made in 60´s) a kytaristovi Patrikovi Kubějovi (Shy Spy). www.expedice-apalucha.com
facebook.com/expediceapalucha
https://soundcloud.com/search?q=expedice%20apalucha
www.youtube.com/channel/UCwh6flquIX2G1WACa57IAZA
www.bandzone.cz/expediceapalucha

Na svém kontě má čtyři dlouhohrající desky - Budem si vesele splívat, V polojasnu, Sahara a zatím poslední album z listopadu 2016 s názvem “5”.

Vstupenky ➡ http://bit.ly/2yhANH1
www.ticketlive.cz/cs/event/veterani-studene-valky-olomouc

Veteráni studené války

Partneři

Statutární město Olomouc Olomoucký kraj Olomoucký deník Nejlepší adresa Flora Olomouc Český rozhlas Olomouc HRADY CZ – letní kulturní festival Identifikační náramky Rádio Haná ROCK MAX Atlant - taxi Vizovické Trkobraní Open Air Festival Trutnov Kulturní akce a Kultura Pepino Rengl plakátovací plochy TataTattoo Premiere Cinemas UPoint Divadlo Tramtarie Laser Arena Olomouc Sázava fest Jsme z Olomouce Stock Amundsen