Program

20/05/Ne13:30

Festival Dechovka v Údolí VI.ročník

START:
20/05/Ne13:30

Účinkují: Hulíňané, Svatobořáci, Žadovjáci
Příští neděli v KD Hlubočky senior párty :)
přímý odkaz na vstupenky-prodej:
www.ticketstream.cz/akce/dechovka-v-udoli-121547

Hulíňané,
to je kapela mladých lidí, studentů vysokých škol i pracovníků různých profesí, ale především nadšených muzikantů. Funkce kapelníka se ujal Petr Polák absolvent Vojenské konzervatoře v Roudnici nad Labem.
Uměleckým vedoucím je profesor kroměřížské konzervatoře Rudolf Beran. Kapela má 12 muzikantů, 2 zpěvačky a 2 zpěváky.

Svatobořáci,
jsou studenti, kteří mají skvělý vztah k hudbě. Od samého počátku kapelu umělecky vedl pan Antonín Pavluš z Mistříňanky s Kryštofem Neduchalem, kapelníkem je Přemek Doležal.
Kapela se zúčastnila v srpnu roku 2012 Mezinárodního soutěžního festivalu „Dychovky v Preši“ v Pezinku na Slovensku, kde sestry Alena a Ludmila Valčuhovy vyhrály cenu za nejlepší ženský zpěv, a Prokop Neduchal za nejlepší skladbu soutěže „Ej, když sem šel“. Také získali cenu diváků a nakonec završili účinkování jako absolutní vítězové soutěže. V září téhož roku se kapela zúčastnila Mezinárodního soutěžního festivalu „Vejvodova Zbraslav“ v Praze, kde získali 3. místo a ocenění za zpěv Prokopa Neduchala a za sólový výkon Ondry Pavluša. V dnešní době má kapela 14 členů včetně 2 zpěvaček a 1 zpěváka.

Žadovjáci,
dechová hudba vznikla v roce 1955. Od té doby se za notovými pulty vystřídala řada skvělých muzikantů. Žadovjáci se brzy zařadili mezi přední amatérské dechové orchestry nejen v regionu, ale v celé republice.

more info o dalších koncertech a také o promítání v letním kině na www.naletnim.cz

Festival Dechovka v Údolí VI.ročník

Partneři

Statutární město Olomouc Olomoucký kraj Olomoucký deník Nejlepší adresa Flora Olomouc Český rozhlas Olomouc HRADY CZ – letní kulturní festival Identifikační náramky Rádio Haná ROCK MAX Atlant - taxi Vizovické Trkobraní Open Air Festival Trutnov Kulturní akce a Kultura Pepino Rengl plakátovací plochy TataTattoo Premiere Cinemas UPoint Divadlo Tramtarie Laser Arena Olomouc Sázava fest Jsme z Olomouce Stock Amundsen